Мінеральні добрива

Мінеральні добрива – сучасний підхід до вирощування рослин

Відомо, що кисень, водень, вуглець, сірка, азот, фосфор, калій, залізо, кальцій і магній є основними речовинами, які потребують рослини. Без них неможливий розвиток. Їх листя вбирають із повітря діоксид вуглецю, а коріння – вологу, задовольняючи потреби у водні, вуглеці та кисні. Інші речовини засвоюються у вигляді розчинів мінеральних солей. Рослини найбільше потребують фосфор, азот і калій у виді сполук. Потреба в солях, що містять інші речовини – значно нижча. Всі ці елементи містять мінеральні добрива.
Їх використання в сільському господарстві не тільки підвищує врожайність культур, а й покращує якість продукції. Так, збільшується вміст білків в злаках, цукру в буряках і винограді, крохмалю в картоплі. Міндобрива підвищують рентабельність сільськогосподарського виробництва і скорочують потребу в робочій силі.

Класифікація мінеральних добрив

Простими вважають мінеральні добрива, що складаються тільки з одного елементу, комплексними – з двух і більше. Якщо вони отримані внаслідок протікання хімічних процесів, то їх називаються складними. Добрива отримані шляхом перемішування вважають змішаними. Якщо вони містять речовин понаднормово їх називають концентрованими.

Азотні добрива включають азот у вигляді аміаку, іонів амонію NН4+, іонів NO3– і аміногрупи – NH2–. Бувають їх тверді (аміачна, карбамід, натрієва і кальцієва селітри, сульфат амонію) і рідкі (аміак, аміакати, водний аміак) форми. Кальцієва і натрієва селітри відносяться до фізіологічно лужних добрив, всі інші – до фізіологічно кислих добрив.

Можна купити мінеральні добрива, що розчиняються у воді. Рослини добре засвоюють усі поживні речовини, які містяться у їх складі. Випускаються також добрива зі штучно заниженою розчинністю водорозчинних поживних речовин, що виключає їх швидке вимивання з ґрунту. Тверді мінеральні добрива постачаються у гранульованому вигляді, рідше - у вигляді кристалів. Вони менше злежуються і краще розсіюються, тому зручні для застосування.

Доступні мінеральні добрива

Визначатися з варіантом міндобрива потрібно, враховуючи кислотність ґрунту, надмірність або нестачу будь-яких речовин. Важливий вплив на цей процес також мають обрані для вирощування культури. Купити мінеральні добрива в Україні для ефективного ведення господарства варто у «Оріон Біотех». Ми пропонуємо великий вибір продукції від різних виробників (Польща, Україна, Швейцарія), зручний сервіс і можливість доставки в будь-який населений пункт України. Купити міндобрива у «Оріон Біотех» - значить, отримати високоякісний продукт за розумною ціною.